Spiedtvertņu periodiska pārbaude

Stingri pārvaldot mūsdienās izmantojamo liela mēroga spiedtvertņu projektēšanu, ražošanu, pārbaudi un izmantošanu, reti ir konstatēti nopietni defekti. Tāpēc lielākā daļa spiedtvertņu lietotāju rada bažas par to, kā pagarināt spiedtvertņu darbības ciklu, vienlaikus nodrošinot spiedtvertņu drošu darbību un pēc iespējas saīsinot pārbaudes laiku. Akustiskās emisijas tehnoloģija atbilst iepriekš minētajām prasībām, jo tā ir vienkārša, ekonomiska un ļoti jutīga, un tā var atklāt "dinamiskus" defektus un novērtēt defektu veidus, kas var ievērojami saīsināt pārbaudes laiku un samazināt dīkstāves laiku. Tas samazina zaudējumus, ko izraisa akla spiedtvertņu remonts un nodošana metāllūžņos, un tajā pašā laikā izvairās no papildu darbu izmaksām, piemēram, atvēršanas un pulēšanas. Tā ir kļuvusi par vienu no galvenajām nesagraujošajām pārbaudes metodēm spiedtvērtņu pārbaudei un drošības novērtēšanai.

Spiedtvertņu regulārai pārbaudei ir milzīgs pielietojuma tirgus. Lietojumprogrammu popularizēšana Guangxi dos milzīgu ekonomisku labumu lietotājiem. Akustiskās emisijas tehnoloģijas princips. Parādību, ka materiālam ātri tiek atbrīvota enerģija no vietējā avota, lai radītu pārejošu elastīgu vilni, sauc par akustisko emisiju. Akustiskās emisijas tehnoloģiju izmanto, lai uzraudzītu plaisas caur akustiskās emisijas sensoru grupu uz iekārtas ārējās virsmas, kad iekārta tiek zem spiediena ekspluatācijā, piemēram, hidrauliskā pārbaude. Tā ir tehnoloģija, lai uzraudzītu šos defektus, atbrīvojot akustisko enerģiju no defektiem, piemēram, izplešanās un plīsuma.

Akustiskās emisijas tehnoloģijas priekšrocības. Salīdzinot ar citām nesagraujošām testēšanas metodēm, piemēram, rentgenogrāfiju un ultraskaņu, akustiskās emisijas tehnoloģijai ir šādas priekšrocības lielu spiedtvertņu noteikšanā: tā kā tā sniedz dinamisku informāciju par defektiem stresa apstākļos, tā ir piemērota, lai novērtētu konstrukcijas defektu faktisko kaitīgumu; nepārtrauktas tiešsaistes uzraudzības realizācija ir piemērota rūpniecisko procesu tiešsaistes uzraudzībai un agrīnai vai gandrīz bojājumu prognozēšanai; zemo prasību dēļ attiecībā uz piekļuvi pārbaudītiem komponentiem to var pielāgot sarežģītām atklāšanas vidēm, piemēram, augstai un zemai temperatūrai, kodolstarojumu, uzliesmojošām, sprādzienbīstamām un toksiskām vidēm; Tā kā tas nav jutīgs pret komponenta ģeometrisko formu, tas ir piemērots sastāvdaļām ar sarežģītām formām, kur citas noteikšanas metodes ir ierobežotas; lai panāktu vispārēju vai liela mēroga ātru noteikšanu, tiek izmantoti vairāki kanāli, un nelielu daudzumu izolācijas slāņa noņemšanas var veikt pēc viena ielādes vai testa procesa. Defekta atrašanās vietas noteikšanai ir augsta atklāšanas efektivitāte, kas var ievērojami ietaupīt laiku un naudu, un daži var arī izvairīties no kāpšņu atvēršanas procesa, un ekonomiskie ieguvumi ir ļoti acīmredzami.