Spiedtvērtes sprieguma klasifikācija

Sprieguma klasifikācija ir viena no galvenajām atšķirībām starp kuģa parasto konstrukciju un analīzes konstrukciju.

Parastais dizains: tikai ierobežojiet plēves spriegumu kuģa sienā, bet tas neatbilst faktiskajai situācijai. Konteinerā ir gan plēves stress, gan citi stresi, piemēram, galvas un ķermeņa pārtraukums: liekšanas stress, lokālās plēves stress utt.

Analīze un dizains: klasificējiet spriegumus kuģa sienā un izmantojiet dažādus pieļaujamos spriegumus, lai tos ierobežotu atkarībā no šo spriegumu atšķirīgās ietekmes uz bojājumiem.

Analītiskais dizains nodrošina lokālu plastiscitāti, bezgalīgu visas struktūras kalpošanas laiku un ierobežotu kalpošanas laiku daļā. Šī metode ir perfekta inženiertehniskās un mehāniskās analīzes kombinācija, kas atspoguļo uzlaboto dizaina līmeni.

Atkarībā no stresa cēloņa un jomas, kurā pastāv stress, stress ir sadalīts: primārais stress, sekundārais stress un maksimālais stress

1. Primārais stress Primārais stress:

Slodze, kas nepieciešama, lai līdzsvarotu spiedienu vai citas pielietotās mehāniskās slodzes. Tas apmierina statiskā līdzsvara attiecības starp ārējiem, iekšējiem un iekšējiem brīžiem.

Primārais stress nav pašpietiekams, palielinoties ārējam spēkam, un tas nebūs pašpietiekams trauka sienas plastiskās deformācijas dēļ, līdz konteiners pārplīsīs.

Ir trīs primārā stresa veidi:

A. Kopējais primārās plēves stress Pm pastāv tālu no konstrukcijas pārtrauktās zonas un tiek uzskatīts par vienmērīgi sadalītu gar sieniņu biezumu.

Piemēram, plēves stress, ko rada plānas sienas cilindra vai sfēriska apvalka iekšējais spiediens, un aksiālais stress un riņķveida stress, ko rada biezu sienu konteinera iekšējais spiediens gar sienas biezumu, visi pieder primārajam vispārējam plēves stresam.

B. Vietējais filmas stress